Gündem

2 yaşındaki çocuğa istismar savı toplumsal medyayı ayağa kaldırdı

Uşak’ta annesinin sevgilisi tarafından darp edilip ağır yaralanan 2 yaşındaki Poyraz bebek hayat savaşı veriyor. Cuma günü annesi tarafından Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Poyraz bebeğin bedeninde darp izine rastlandı. Bebeğe annesi ile birlikte yaşayan Yaşar E. isimli kişinin daima şiddet uyguladığı ileri sürüldü. Beyin kanaması geçiren Poyraz bebek ağır bakımda hayat savaşı verirken saldırgan öldürmeye teşebbüs cürmüyle gözaltına alındı.

CİNSEL İSTİSMAR BULGULARI

Savlara nazaran Poyraz bebeğin muayenesi sırasında cinsel istismar bulgularına da rastlandı. Hem şiddet hem de cinsel istismara ait bulguların tabip raporlarında yer aldığı ileri sürüldü. Poyraz bebeğin annesinin saldırgan ile toplumsal medya üzerinden tanıştığı ve bir aydır birlikte yaşadığı belirtildi.

TUTUKLANDI

Şüphelinin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı kaydedildi. Olayın duyulmasının akabinde toplumsal medya kullanıcıları ayağa kalktı. Poyraz için adalet ve Yaşar E. tutuklansın etiketleri ile açılan sayfalara binlerce paylaşım yapıldı.

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca da toplumsal medyada paylaşımda bulunarak “Bugün 2 yaşındaki Poyraz’a bu şahıs tecavüz edip, şiddet uyguladı. Şu an Poyraz Uşak devlet hastanesinde beyin kanaması nedeniyle ağır bakımda yatıyor” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu