Ekonomi

Almanya’nın tatil rezervasyonlarında Antalya birinci sırada

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Davut Çetin, Almanların tatil rezervasyonlarında Antalya’nın birinci sırada yer aldığını, haziran için umutlu olduklarını bildirdi.

Çetin, çevrim için düzenlenen nisan ayı meclis toplantısında, Kovid-19 salgını periyodunda inşaat, bilişim, tarım, tıbbi materyal, oto alım satımda şirket kuruluşlarının yanı sıra endüstride üretim ve ihracatın arttığını belirtti.

Tam kapanmadan sonra turizmde hareketlilik beklediğini vurgulayan Çetin, şunları kaydetti:

“Avrupa’da Yunanistan, Hırvatistan turizm dönemine mayısta giriyor. Yunanistan aşı sertifikası ve test olma şartıyla turist almaya başlayacak. Şu anda Avrupa hava trafiği 2019 yılının yüzde 65 altındadır. Avrupa’da aşı sayısı artıyor, hasebiyle yaz aylarında 2019’un yüzde 40’ı ve yüzde 50’si üzere bir seviyeye çıkılabilir. Almanya’nın tatil rezervasyonlarında Antalya birinci sırada. Bu da sevindirici bir durum.”

Aşılamada Antalya’ya öncelik verilmesini isteyen Çetin, restoran ve kafeler ile eğitim dalı, şoför kursu üzere zarurî fizikî yakınlık gerektiren bölümlerin de aşı programına dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu