Gündem

Bu bakıcıyı bulana 20 bin lira ödül var

Reklam

Edinilen bilgiye nazaran olay 5 Nisan’da Kestel ilçesi Yeni Mahallesi’nde meydana geldi. Çiftçi ailesi, konutlarında yardımcı olması gayesiyle bir tanıdıklarının tavsiyesiyle Özbekistan asıllı Sarvinoz I.(28) ile anlaştı. Sarvinoz I., 29 Mart’ta İstanbul’dan Bursa’ya gelerek, ailenin konutunda çalışmaya başladı. 5 Nisan sabahı Sarvinoz I., kahvaltı için hazırladığı menemenin içerisine uyku ilacı kattı. Konutta bulunan E.Ç. ile annesi M.T., bir mühlet sonra uykuya daldı. Sarvinoz I., meskende bulunan yaklaşık 1 kilo altın ve 15 bin TL parayı alarak çantaya doldurdu, akabinde da başörtüsü takarak, meskenden çıktı.

İslam Çiftçi, anne ve anneannesinin bulunduğu odanın kapısının kilitli olduğunu öğrenince meskene geldi. Sarvinoz I.’nın meskende olmadığı fark eden İslam Çiftçi, para ve altınları denetim etti. Para altınların çalındığını gören Çiftçi, polise haber verdi. Polis takımları, güvenlik kamerası imgelerinden elinde çantayla çıktığı belirlenen Sarvinoz I.’nın yakalanması için çalışma başlattı.

“YAKIN İLGİ GÖSTERİP MAL VARLIĞINI SORGULUYORDU”

Olaydan sonra konuşan İslam Çiftçi, “Annem ve anneanneme yardım için temizlikçi bir bayan lazımdı. Daha evvel yanımızda çalışan yabancı asıllı bayanlar oluyordu. Bir tanıdık vasıtasıyla biz bu bayana ulaştık. Pasaportunu inceledik, rastgele bir külfeti yoktu. Geldiği gün otogardan aldık. Konuşkan birisiydi. Daima bir şeyleri sorguluyordu. Daima meskenin en sakin vakitlerini soruyordu. Anneanneme yakın ilgi gösterip mal varlığını sorguluyordu. Daima onun kaygısındaydı. ‘Altınınız var mı? Para var mı? Yoksul misiniz?’ üzere sorular soruyordu. Bizden bilgi almak hedefiyle hepimize sorular soruyordu” dedi.

“BİZİMKİLER KENDİNDEN GEÇMİŞ”

Bakıcı bayanın olağan vakitte diyeti savunduğu halde olay günü sabahı kahvaltıda ısrarla menemen yemeleri istediğini belirten Çiftçi, “Sürekli ısrar etmiş. Olağanda diyeti önerir, yemek yemelerine müsaade vermezdi. Menemeni çokça anneme yedirmeye çalışmış. İçerisinde sakinleştirici varmış. Bizimkiler kendinden geçmiş. Anneme kimin ne vakit işten geleceğini sormuş. Daha sonra kapıyı annem ve anneannemin üzerine kilitlemiş. Anneannemin konutundan, bizim yandaki konutumuza geçip oradaki altın ve paraları aldıktan sonra kapıları kilitleyip kayıplara karışmış. Sofranın yarısını toplamış, kalan yarısını toplamamış. Annem yarım saat sonra fark edip dışarı çıkmaya çalışmış. Kapının kilitlendiğini fark etmiş” diye konuştu.

“DAVUTDEDE TARAFLARINDA İZİNİ KAYBETTİRMİŞ”

Şüpheliye dair şimdiye kadar bir ize rastlanmadığını belirten İslam Çiftçi, bulana yada görüp ihbar edene 20 bin lira ödül vereceğini söyledi. Çiftçi, “Sabaha kadar uyumayıp konutu geziyormuş en son kardeşim anneannem rahatsız diye gece gezmemesini istemiş. Bir kiloya yakın altın, 15 bin lira da nakit parayı alarak kayıplara karıştı. Öğrendiğimiz kadarıyla iki dolmuş değiştirmiş. Davutdede taraflarında izini kaybettirmiş. Bindiği dolmuşlarda da anladığımız kadarıyla terminale gidiş yolu aramış. Meskenden çıktığı anların güvenlik kameraları var. Anneannemin kürkünü ve baş örtüsünü almış. Olağanda başı açık bir bayan. Kendini kamufle ederek, meskenden çıkmış” diye konuştu. (İHA)

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu