Oyun

Çizgi Roman Sayfalarından Sanal Dünyada Hayat Bulan 11 Oyun

Bir çizgi roman okuru olarak çizgi roman uyarlaması oyunları elime geçtikçe oynamaya çalışıyorum. Bu oyunlardan kimilerini sizler için bu listemde derledim.

1. X-Men Origins: Wolverine

Bu oyunu oynamadım ve birinci kez duydum. Daha evvel bir oyunda Wolverine’i denetim etme fikri nedense hiç aklıma gelmemişti. O periyot çıkan X-Men Origins sinemasının çıkışından sonra yapılmış bir oyun bu. Wolverine olarak oynama fikri hoş olsa da o berbat Deadpool’u tekrar görmek istediğime emin değilim.

2. The Walking Dead Serisi

The Walking Dead’i her ne kadar bir çoğumuz diziden biliyor olsak da aslında Tony Moore ve Charlie Adlard’ın orjinal çizgi romanıdır aslında. Telltale Games’in altın çağındayken çıkardığı bir oyun. The Walking Dead serisini seviyorsanız şayet kesinlikle bu oyunu oynamanızı tavsiye ederim.

3. The Wolf Among Us

Bill Willingham’ın Fables çizgi roman serisinden uyarlanan bu oyun vaktinin en tanınan interaktif sinema oyunlarından biriydi. İnteraktif sinema çeşidini seviyorsanız şayet bu oyunu oynamanızı şiddetle tavsiye ederim.

4. Marvel’s Spider-Man

1. yahut 2. sınıftayken oynadığım Spider-Man oyununun akabinde harika kahraman oyunlarının hayranı oldum ve her tarafta muhteşem kahraman oyunları arar oldum. Bu oyunun kendine has dövüş mekanikleri ve kıssasından ötürü oynamayı çok istiyordum. Hala daha çok istiyorum fakat oyun yalnızca Playstation’da olduğu için oynyamıyorum.

5. LEGO Batman serisi

Batman’in ciddiliği ve LEGO oyunlarının ciddiyetsizliği bir ortaya gelince garip bir şey çıkmasını beklerdim fakat ortaya son derece başarılı bir oyun çıkmış bulunmakta. Çok yüksek sistem istemeyen bu oyuna göz atmanızı tavsiye ederim.

6. Injustice: Gods Among Us

Çizgi roman okumayı çok sevdiğimi söylemiştim. Çizgi romanlarda DC kozmosunu okumayı daha çok seviyorum ve bu oyunu oynadıktan sonra bu seri favori çizgi roman serim haline geldi. Mortal Kombat üzere bir dövüş oyunu olan Injustice:Gods Among Us’a göz atmanızı tavsiye ederim.

7. Injustice 2

Injustice: Gods Among Us oyununun devam oyunu olan Injustice 2 oyununu birinci oyunu sevdiyseniz kesinlikle oynamanızı tavsiye ediyorum. Injustice 2 çizgi romanları oyunun evvelki devrini anlattığı için oyunu oynamak için çizgi roman serisinin bitmesini bekliyorum. Öykü konusunda benim kadar takıntılı değilseniz şayet kesinlikle bu oyuna göz atın birinci oyunun bilakis çok hoş grafikleri var.

8. Deadpool

Ortaokuldayken oynadığım oyunlardan biri Deadpool’un oyunu ve o devirler oyunu abartmıyorum 5-6 defa bitirmişimdir herhalde. Deadpool’un o eğlenceli ve mecnun havasını yansıtan harika bir oyun bu. Sebebini hatırlamıyorum lakin şu an oyun hiç bir platformda satılmıyor. Oynamak için korsan indirmek zorundasınız. 🙁

9. LEGO MARVEL Muhteşem Heroes

LEGO oyunlarının eğlenceli havasıyla birleşen Marvel cihanı ve karakterleri ortaya çok eğlenceli bir oyun haline gelmiş. Her ne kadar LEGO olsa da oyunun açık dünyasında Iron Man olarak yahut Spider-Man olarak gezme fikri hoş geliyo.

10. Marvel’s Avengers

Bu oyun benim için büyük bir hayal kırıklığı olmuştu. Square Enix ellerindeki eksiksiz fırsatı nasıl batırabildiler hala daha anlamış değilim. Evet oyun belkide son derece başarısız lakin içimdeki Thor ve Iron Man ile düşmanları dövme isteğine karşı koyamadığım için oyunu satın aldım ve şu an oynuyorum.

11. Batman: Arkham Knight ve Arkham serisi

Spider-Man oyunundan sonra harika kahraman oyunlarını sevme sebeplerimden biri olan bu oyun serisinin birinci başta Batman: Arkham Origins’di. Sonrasında serinin birinci iki oyunu olan Batman: Arkham Asylum ve Batman: Arkham City oyunlarını aldım ve oynadım. Batman: Arkham Knight çıktığı periyotta çok uygun bir bilgisayara sahip değildim ve hasebiyle alıp oynayamamıştım. Bilgisayarımı yenilediğim periyotta oyunu satın alıp 4 günde bitirmiştim.

İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu