Ekonomi

Daima arabasını isteyen arkadaşlarına kızdı: Arabasını bırakıp 220 bin liraya satın aldı

Reklam
Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde kuaförlük yapan İsmail Alak (41), arkadaşlarının daima kendisinden arabasını istemesine karşı değişik bir tahlil buldu. Çocukluğundan beri iş makinelerine olan düşkünlüğü sebebiyle 220 bin liraya traktör satın alan Alak, hem çocukluk hayalini gerçekleştirdi hem de yaşadığı mağduriyetin önüne geçti.

Arkadaşlarının daima arabasını istemelerinden ötürü kendisine traktör aldığını belirten İsmail Alak, “Çocukluğumdan beri benim iş makinelerine hayranlığım vardı. Daima iş makinesi kullanmak istemişimdir. Bir arabam var lakin kapının önünde göremiyorum. En yeterlisi tek kişilik, yalnızca kendimin kullanabileceği bir araç alayım diye düşündüm. Bir iş makinesi almak istedim ve traktör aldım..

Artık araba ve motosikleti meskenin önünde bırakıyorum, traktörle işe gidip geliyorum. Bu kaygıdan de kurtulmuş oldum. Sonuçta ben esnaf olduğum için etrafım de geniş, yüzümüz de yumuşak. Arkadaş, bir yere gidip gelmek için arabası alıyor lakin benim gereksinimim olduğunda arabası bulamıyorum…

Bir hastaneye, hasta tıraşına gideceğim vakit arabamı bulamıyorum. En uygunu dedim ki bir iş makinesi alayım, bunu kimse istemez. Daha kimse istemedi çok şükür. Kent içinde park yeri sorunum ortadan da kalktı” dedi.

“Burada park halinde dururken bile fotoğrafını çekiyorlar”

Trafikte traktörüyle çok dikkat çektiğini tabir eden Alak, “Çok dikkat çekiyor. Birçok kişi de durduruyor, kendi traktörü üzere fotoğraf çekilip kıssasına atanlar oluyor. Burada park halinde dururken bile fotoğrafını çekiyorlar. Çok ilgi gören bir traktörüm oldu. İnşallah Allah bütün çiftçilerimize de gönlüne nazaran bir traktör verir” sözlerini kullandı.

Traktörle işe gidip gelmenin çok keyifli olduğunu vurgulayan Alak, “Artık park sorunu de yok, ayrıyeten çokta ilgi gördü. Zati çocukluğumdan beri iş makinalarına düşkünlüğümden vazgeçemedim, bunu alanda da büyütmek istedim. Arkadaşlarımdan da anahtarı ver de şuraya buraya gidip geleyim diyen de olmuyor, istediğim vakit istediğim yere gidip geliyorum. Traktör 80 kilometreye kadar sürat yaptığı için sorun yok, ben mutluyum. Güzel ki almışım” dedi.

Arkadaşlarına kızdı, arabasını bırakıp traktör aldı

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu