Genel

Facebook, gönderileri ve notları öbür platformlara aktarmanıza imkan tanıyor

Facebook 2019 yılının son günlerinde, kullanıcıların fotoğraflarını ve görüntülerini Backblaze, Dropbox, Google Fotoğraflar ve Koofr’a aktarmalarına imkan sağlamıştı lakin metin tabanlı içerik transferine dair bir seçenek yoktu. Toplumsal medya platformu, kullanıcıların gönderilerini ve notlarını direkt aktarmalarına yardımcı olacak iki yeni bilgi taşınabilirliği çeşidi tanıttı.

Platform sayısını artırmayı amaçlıyor

Metin gönderilerinizi öbür bir yere aktarmak isterseniz toplumsal medya, Google Dokümanlar, Blogger ve WordPress.com seçeneklerini sunuyor. Özelliğe platformda ‘Facebook Bilgilerin’ başlığı altında yer alan ‘Bilgilerinin Bir Kopyasını Aktar‘ ile erişim sağlanıyor.

Bilgileri korumak için Facebook, transfer başlamadan evvel kullanıcılardan şifrelerini yine girmelerini istiyor. Bilgiler, Facebook ile öteki hizmet ortasında aktarılırken de şifrelenerek güvenlik ve saklılık sağlanıyor.

Şirketin blog gönderisinde, gelecekte daha fazla data çeşidini farklı platformlara taşımanıza müsaade vermeyi planladığı belirtilerek: “Veri taşınabilirliğini desteklemek için oluşturduğumuz ekosistem, hangi bilgilerin taşınabilir hale getirilmesi gerektiğini ve aktarıldıktan sonra bilgilerin korunmasından kimin sorumlu olduğunu açıklayan bir düzenleme olmadan genişletilmeyecektir. Yeni güncellemelerin hükümetler, geliştiriciler ve uzmanlarla bu problemler hakkında görüşmelerin ilerlemesine yardımcı olabileceğini umuyoruz.” sözlerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu