Gündem

İtfaiye Aracı İndirmeye Geldi: Mahmut Tanal, Meclis’e ‘128 Milyar Dolar Nerede’ Pankartı Astı

Reklam

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, ”128 milyar nerede?” pankartını Meclis’e astı. Afişi indirmek için itfaiye merdivenleri yükseltilirken Tanal afişin iplerini kendisi kesti.

CHP’nin akıbetini sorduğu 128 milyar dolara dair astığı pankartlar, polis takımları tarafından vilayet ve ilçe başkanlıklarından toplanırken, CHP Mahmut Tanal, ”128 milyar dolar nerede?” pankartını TBMM’de astı.

‘Ben bir parlamento üyesiyim. Bu paraya ne olduğunu sormaya hakkım var’

Yaptığı aksiyon sonrasın Halk Tv’ye konuşan Mahmut Tanal, ”Bu 128 milyar doları ne yaptılar? Gençler için mi harcadılar? İşsizliği bitirmek için ne yaptılar? Ben bir parlamento üyesiyim. Bu paraya ne olduğunu sormaya hakkım var” diye konuştu. Odasının Maliye ve Hazine Bakanlığı’nın tam karşısında olduğunu söyleyen Tanal, ”Ben bakanlığa bu paranın akıbetini sordum bana karşılık vermediler” dedi. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda çalışan yetkililerin ve bakanın, binaya girerken pankartı görüp, akıbetini açıklamasını umduğunu söyleyen Tanal, ”Vatandaş olarak bunu sormak benim hakkım” diye konuştu.

Meclis’e itfaiye geldi…

Pankart hareketini sürdüren Tanal’ın odasına gelen polis grupları pankartın kaldırılmasını isterken, Meclis önüne itfaiye aracı getirildi. 

Polis takımlarının pankartı indirmesi talebine Tanal, ”Ben bir milletvekili olarak bu pankartın zorla kaldırılmasına müdahale ederim” diye konuştu. Tanal, pankartı gece odasına alacağını söylerken, günlerce bu soruyu soracağını belirtti.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu