OyunTeknoloji

Minecraft En iyi Serverler 2021 Türk Premiumlu Premiumsuz

Reklam

Minecraft nedir? Minecraft, 2011 yılında Mojang Studios tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan bir Sandbox oyunudur. Minecraft en iyi serverleri sizler için sıraladık.

İlgili Makaleler

Oyun içinde ister tek başına hayatta kalma modunu oynayabilir (ya da bazı yollarla arkadaşlarınla oynayabilirsin), istersen çok oyunculu modu deneyerek birbirinden farklı serverlarda oynayabilirsin. Ancak premium gerektirmeyen serverlar olduğu gibi premium gerektiren serverlar da var. Aşağıda hangi serverın premium gerektirdiğini hangisinin gerektirmediğini görebilir ve dilersen Türk serverlarına da göz atabilirsin.

Minecraft En iyi Serverleri 2021

Minecraft En iyi Serverler

MINEPLEX

IP: eu.mineplex.com ya da us.mineplex.com
Server: Minecraft Hayatta Kalma serveri

Herhangi bir zamanda binlerce oyuncuyu içermesi ile, bir sürü farklı arena, bölge ve oyun tiplerine sahip olmasıyla, Mineplex var olan en büyük minecraft serveridir.

Ayrıca Mineplex, Mario Kart’ın bloklu versiyonu olan Minekart’ı denemek için harika bir yerdir. Gerçekleri olmadan yarışmak, özel güçleri almak ve Mario Kart gibi oynamak rahatlatıcı bir tecrübe. Özellikle diğer sıradan vur-kaç, blok koy ve kır tarzı oyunlardan sıkılmış ve yeni oyun tipi arayanlar için.

Minecraft En iyi Serverler 2021 Türk Premiumlu Premiumsuz

BRAWL

IP: brawl.com
Server: Minecraft Battle Royale serveri

Eğer hedef al-vur-ateş et tarzı oyunları seven/özleyen bir minecraft oyuncusu iseniz, en iyi Minecraft serverlarından biri olan BRAWL serveri size göre. Favori FPS oyunları düşün, bunları denemek için güzel bir fırsatın var: Bayrak Kapmacadan, Son Ayakta Kalan moduna kadar BRAWL saatlerce sürebilecek aksiyon dolu eğlenceler sunar.

Şu bir gerçek ki, PUBG ve Fortnite gibi Battle Royale oyunlarının ilk çıkış noktaları kısmen Minecraft serverlarındaki Son Ayakta Kalan oyun modları olduğu söylenebilir. Çünkü fikir olarak benzerler. Özetle, her şeyin başladığı yere dönecek olmanın verdiği hisle tekrarlı bir şekilde ölürken elinden geldiği sürece eğlenebilir ve rakiplerini eleyebilirsin.

Minecraft En iyi Serverler 2021 Türk Premiumlu Premiumsuz

GRAND THEFT MINECART

IP: mc-gtm.net
Server: Minecraft Hayatta Kalma Serveri

Grand Theft Minecart serveri, en büyük bilgisayarlarından olan GTA’yı ve Minecraft’ı bir araya getirir. Bu serverda sahip olunacak evlerle, ateş edilmeyi bekleyen silahlarla ve kaçılması gereken polislerle, GTA’nın minecraft halininin gayet güzel şekilde bir araya getirilmesini tecrübe edebilirsin. Ki bu nitelik, onu en iyi Minecraft serverlarından biri yapıyor. 

Minecraft En iyi Serverler 2021 Türk Premiumlu Premiumsuz

MINESCAPE

IP: minescape.me
Server: Minecraft RPG Serveri

Runescape fanları, ücretsiz en iyi MMO oyunlarından biri gibi hissettirecek ve görünecek şekilde tasarlanmış ve gayet dikkatli bir şekilde inşa edilmiş bu Minecraft serverında, yeteneklerinin seviyelerini arttırmayı artık deneyimleyebilecekler. 2 yıllık büyük emekler, server içindeki yaratıkların, yerlerin, yeteneklerin yeniden yapılmasıyla sonuca ulaştı. Ek bilgi olarak, Minescape, OSRS ve RS3 gibi oyunlardan ilham almış bir serverdır. Yani her iki oyunu oynayan kişi de kendini evinde hissedebilir.

Son olarak, orijinal Minescape serverı bu linkte (https://minescape.net/) yer alır ve hala güncellenmeye devam etmektedir. Ama bu 2 serverı birbirinden biraz farklıdır. Hangisinin size uygun olduğunu anlamak için her ikisini de deneyin deriz.

Minecraft En iyi Serverler 2021 Türk Premiumlu Premiumsuz

MINEWIND

IP: server.minewind.com
Server: Minecraft Hayatta Kalma Serveri

Minewind serverinde tatlış tatlış odunumu keseyim, madenimi yapayım diye düşünme. Tersine, burası yalanın, acımasızlığın, oyuncuların birbirini öldürmesinin olduğu bir savaş alanıdır. Amacın çok basit: mümkün olduğunca hayatta kalmaya çalışmak, ancak her şeye rağmen buranın Minecraft olduğunu da unutma. Eğer kendini bir sürü tehlikeli canlının, katilin ve savaşın arasına atlayacak kadar hazır hissediyorsan bu server sana göre.

Minecraft En iyi Serverler 2021 Türk Premiumlu Premiumsuz

AMONG US PERFORMIUM

IP: Join.Performium.co
Server: Minecraft Among Us serveri

Among Us ve Minecraft şu sıralar dünyada çok popüler olan iki oyun, haliyle Minecraft’ın yaratıcı olasılıklarının zenginliğiyle Among Us’un basit ama eğlenceli mekaniğinin birleşmesi çok sürmedi. Arkadaşlarınla oynayabileceğin Minecraft haritaları olsa da, seni tanıyan ve hemen bulabilen arkadaşlarınla oynamak yerine herkese açık bir servera katılabilir ve diğer insanlarla beraber oynayabilirsin. Bu servera girmek için herhangi bir texture paketi ya da mod zorunluluğu yok.

Üst tarafta kalan görevleri gösteren bir barın yanı sıra farklı özelliklerle Among Us oyunu gayet güzel tasarlanmıştır. ‘Imposter’ a düşen şey ise tüm ekibi öldürmek ya da uzay gemisini sabote etmektir ve en sonunda oyunu kazanmaktır.

Minecraft En iyi Serverler 2021 Türk Premiumlu Premiumsuz

ZERO.MINR

IP: zero.minr.org
Server: Minecraft Parkur serveri

Fazla sayıda, çeşitli ve zorlu haritalarla dolu olan, rakiplerini aşağıya attığın ve onları elediğin bu servera hoş geldin. Bu zorlu ve sık pratik gerektiren parkur oyunlarında aradığın serverlardan birinin bu olduğuna eminiz. İlk başlarda gerçekten acımasız gibi gelse de pratik ile beraber alacağın eğlence de artacak. Bolca zıplaman gerektiği Zero.Minr serverı kesinlikle ‘freerun’ için en uygun serverlardan biri.

Minecraft En iyi Serverler 2021 Türk Premiumlu Premiumsuz

HYPIXEL

IP: mc.hypixel.net
Server: Minecraft Skyblock serveri

Hypixel Minecraft serveri Katil Kim, Düellolar gibi bir sürü harika mini oyunlarla doludur. Dahası buradaki baş döndüren sayıda oyun çeşitliliğinin olması, bloksu arkadaşlarınız ile gülmeniz/eğlenmeniz için bu serveri harika bir yer haline getirir.

Minecraft En iyi Serverler 2021 Türk Premiumlu Premiumsuz

DESTERİA

IP: pvp.desteria.com
Server: Minecraft Gruplu server

Halihazırda gruplu Minecraft serverları var ancak Desteria’nın seviye ve sınıf sistemleri onu en iyi Minecraft serverlarından biri yapıyor. 4 tane sınıf, katılabileceğin çok sayıda grup ve PvP oyunlarının çeşitliliği RPG fanları için ideal bir server haline getiriyor. Diğer çoğu güzel RPG gibi Desteria, aşırı sayıda çevreye ev sahipliği yapar.

Minecraft En iyi Serverler 2021 Türk Premiumlu Premiumsuz

MINECRAFT MIDDLE EARTH

IP: build.mcmiddleearth.com
Server: Minecraft RPG serveri

Eğer Tolkien’nın Orta Dünyasını seven bir Yüzüklerin Efendisi fanıysan bu bloklarla dizayn edilmiş servera göz atabilirsin. Peter Jackson’ın sinematik Orta Dünya görüşü baz alınarak yapılmış ancak henüz tamamlanmamış bir projedir. İnsanların, elflerin ve kısa boyutlu yaratıkların olduğu bu dünyayı daha ileriye götürmek istiyorsan ilerlemelerine katkıda bulunabilirsin, tabi kurallara uyduğun sürece.

Minecraft En iyi Serverler 2021 Türk Premiumlu Premiumsuz

HIVEMC

IP: play.hivemc.com
Server: Minecraft Mini Oyun serveri

Etraftaki en iyi ve en büyük Minecraft serverlarından biridir, HiveMC serverında seni eğlendirecek şeyleri kesinlikle bulacaksın. Saklambaç oyunundan hayatta kalmaya kadar birçok oyun çeşidini barındırır. Dahası, büyük ve kaynaşmış topluluğu sürekli yeni mini oyunlar ve haritalarla çıkagelirler. Son gelişmeleri görmek için websitesini yakından takip etmeyi unutma.

Yukarıda yazan en iyi minecraft serverlarının yanı sıra aşağıdaki kısımda hangi serverların premium gerektirdiğini ve hangilerinin gerektirmediğini görebilirsin.

Minecraft En iyi Serverleri Premiumlu

Yukarıda yazan serverlar premiumlu. Bu da demek ki, eğer yukarıdaki serverlara girmek istiyorsanız Minecraft hesabınızın olması gerekiyor ya da sunucuya kayıt yaptırmanız gerekiyor.

Minecraft En iyi Serverleri Premiumsuz

Minecraft En iyi Serverler 2021 Türk Premiumlu Premiumsuz

AtalenteMC

IP: play.AtalenteMC.pw
Server: Minecraft Hayatta Kalma Serveri

Premium gerektirmez, sadece oyuna ilk girdiğinde chat kısmına yazarak kayıt olman gerekir.

Minecraft En iyi Serverler 2021 Türk Premiumlu Premiumsuz

SonOyuncu

IP: eu.sonoyuncu.network ya da mc.sonoyuncu.Network
Server: Minecraft Mini Oyunlar Serveri

Premium gerektirmez, kayıt olup, kendi web sitesinden özel Launcher’ı indirmen gerekir.

Minecraft En iyi Serverleri Türk

AtalenteMC

IP: play.AtalenteMC.pw
Server: Minecraft Hayatta Kalma Serveri

Türkçe olan ve içerisine girip chat kısmından hızlıca kayıt olup eğlenceye ve maceraya atılabileceğin bir server. İstersen hayatta kalma modunda kendini geliştir, istersen de Skyblock modunda doyasıya eğlen.

SonOyuncu

IP: eu.sonoyuncu.network ya da mc.sonoyuncu.Network
Server: Minecraft Mini Oyunlar Serveri

SonOyuncu serveri, Türkiye’nin en büyük serverlarından biridir. Sunucuya girmek için özel bir Launcher gerekir. Bundaki amaç hileleri azaltmaya çalışmak. Launcher’ı indirmek için de www.sonoyuncu.com.tr adresine girerek indirebilirsiniz. Eğer Türkiye’den bağlanıyorsanız mc.sonoyuncu.network, yurt dışından bağlanıyorsanız eu.sonoyuncu.network IP sini kullanmalısınız.
Launcher Tanıtım – Link: https://www.youtube.com/watch?v=1c94vjldt0U 

RebornCraft

IP:  PLAY.REBORNCRAFT.PW

Server: Minecraft Skyblock Serveri

Neredeyse 1 yıldır varlığını sürdüren bu yeni sayılan serverda, kendine ait uçan bir adaya sahip olabilir ve onu istediğin gibi geliştirebilirsin. Eğer insanlarla savaşmak istersen de server içindeki arenaya gidip savaşabilirsin.

Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu