Ekonomi

NFT Trendi Soğuyor: 2018’deki ICO’lar Üzere Bitecek mi?

Kripto sanayisinde Deja-vu mu yaşanacak? Google’daki NFT aramaları son haftalarda düştü. Artık 2018’de ICO’larda olanlarla karşılaştırmalar yapılıyor.

Mayıs ayındaki tepenin akabinde, “NFT” için genel Google aramaları giderek azalıyor. NFT piyasasının bir balon durumunda olduğuna dair sayısız varsayım kelam konusu. Ayrıyeten 2017/2018 ICO’larla karşılaştırmalar yapılıyor ve değiştirilemez tokenların yakında patlayıp patlamayacağı sorusu ortaya çıkıyor.

NFT Aramaları Keskin Bir Biçimde Düşüyor

Merkezi olmayan finans için 2020 yılı ne ise değiştirilemez tokenlar için şimdiye kadar 2021 yılı da tıpkı manası tabir ediyor.

NFT’ler bu yıl icat edilmemiş olsa da, popülariteleri son birkaç ayda büyük bir artış gördü.

Birebir vakit diliminde her şey bir NFT haline geldi. Dijital sanat yapıtları, albümler, ender koleksiyon kesimlerinden tarihi tweetlere ve duyurulara kadar her şey. Kesim sayısız ünlünün girişine de şahitlik etti.

Doğal olarak, bu çılgınlık, NFT kervanına nasıl katılabileceklerini merak ederek Google’a giden perakende yatırımcıları da kapsayacak halde genişledi. Mart ayı başlarında, dünyanın en büyük arama motorunda yapılan dünya çapındaki “NFT” sorgularının yeni tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine fırladığı belirtilmişti. Birkaç hafta art geriye orada durdular.

Bununla birlikte, daha yeni datalar bir eğilimin bilakis döndüğünü gösteriyor. Mart ayındaki doruktan bu yana arama sayısı neredeyse yarı yarıya azaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu