Oyun

PlayStation 5 Stok Sorunu Tahlile Kavuşuyor (mu?)

Reklam

Şu an PlayStation 5 arıyorsanız, işiniz samanlıkta iğne aramaktan daha sıkıntı olabilir. Elbette paranızı karaborsaya kaptırma niyetinde değilseniz. Evet, şu an PlayStation 5 için büyük bir stok kahrı yaşanıyor ve oyun severler küresel çapta yeni konsolu bulmakta zorluk çekiyorlar. Pekala, bu sorun ne vakit giderilecek? Sony’den bu hususta açıklama geldi.

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, devam eden PS5 stok kahrını kabul ederek, 2021’in geri kalanında bu sorunu nasıl tahlile kavuşturacağını açıkladı.

Wired ile bir röportajında, tüketicilere daha fazla PlayStation 5 oyun konsolunun tedarik edilebilmesi için birtakım temel adımlar attıklarını lisana getiren Ryan, yaz aylarına odaklandığını söylemiş. “Üretimi yaz boyunca ve mutlaka yılın ikinci yarısında artıracağız ve bu periyotta arz ile talep ortasındaki dengeyi olağanlığa taşıyacağız,” diyen Ryan, PS5’in süratli satışlarından da şad olduklarına işaret etmiş.

PlayStation 5, 31 Mart’tan bu yana 7.8 milyon adet satmış durumda ve bu sayılarla birebir PS4’ü geride bırakmayı başarmış. Enteresan bir öbür bilgi ise, PS5 sahiplerinin, oyun konsolu ile PS4’ten daha fazla vakit geçirdikleri. PS5 sahipleri, PS4’e kıyasla yüzde 81 daha fazla vakit oyun oynuyorlar. Bunun ana sebeplerinden biri olarak insanların karantina sebebi ile çoğunlukla konutta olmaları, bir öteki sebebi olarak ise, PS5’in PS4’ün bilakis geri uyumluluk özelliğine sahip olması gösteriliyor.

Sony, PlayStation 5’e olan ilgiden şad. Bunun karşılığı olarak da geniş ölçekte oyun geliştirmeyi sürdürüyor. Şu an 25’ten fazla PlayStation 5’e özel oyun geliştirilirken, bunların yarısından fazlasının yeni IP’ler olduğunu da belirtelim.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu