Ekonomi

Rusların Türkiye kararının faturası ortaya çıktı

Reklam

Türkiye ile Rusya ortasındaki uçuşlara ait Moskova’dan yapılan açıklamada, olağan ve charther uçuşların 15 Nisan-1 Haziran ortasında sonlandırmasına karar verildi.

Mevzuyla ilgili açıklama Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikovadan geldi. Golikova, “Türkiye ile Rusya ortasındaki olağan ve charther uçuşların 15 Nisan-1 Haziran ortasında sonlandırmasına karar verildi.” dedi.

Moskova hükümetinin 1,5 ay müddetle Türkiye’ye uçuşları durdurma kararı hem tatil için Türkiye hayali kuran yüz binlerce Rusya vatandaşını etkiledi, hem de Rus turizmine darbe vurdu.

533 BİN CİNS PAKETİ SATILDI

Rusya Çeşit Operatörleri Birliği ATOR, yasak nedeniyle uğranacak ziyan konusunda yaptığı açıklamada, uçuş yasağı getirilen 15 Nisan-1 Haziran devrinde 533 bin çeşit paketinin satıldığını duyururken, kelam konusu tipler için 32 milyar ruble (yaklaşık 413,7 milyon dolar) ödendiğini belirtti.

Çeşit satın alanların yüzde 40’ının çocuklu ailelerin oluşturduğu kaydedilirken, binlerce kişinin iptaller nedeniyle ödedikleri paraları geri alabilmek için çeşit acentalarına başvurduğu kaydedildi. DHA

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu