Ekonomi

Santiment, “Temelleri Sağlam” Olan 5 Altcoin’i Açıkladı!

Reklam

Santiment takımı, Bitcoin (BTC) ve büyük altcoin projeleri için en değerli ağ indikatörlerini inceliyor. Kimi altcoin’ler için iki değerli indikatör, analistlerin dikkatini çekiyor.

Aktivite yüksek, borsalara yatırılan altcoin az

Birinci sınıf zincir üstü data sağlayıcısı Santiment’in gönderisine nazaran beş altcoin, manalı ağ indikatörlerinin farklı bir kombinasyonuna şahit oluyor. Bu indikatörlerin ortasında, yüksek adres aktivitesi ve borsalara yatırılan mevduatların az olması bulunuyor. Adres aktivitesindeki yüksek bedel, düşük bir mevduat bedeli ile çevrili.

Analistler bu durumun; Ethereum (ETH), Maker (MKR), Enjin (ENJ), Decentraland (MANA) ve Basic Attention Token (BAT) için geçerli olduğunu fark ettiler. Ethereum (ETH), Maker DAO (MKR) ve Enjin (ENJ) şimdiden toparlanmaya başladı. MKR, Bitfinex’ten kaldırılmasına karşın son yedi günde yüzde 35’in üzerinde bedel kazandı.

Tıpkı vakitte merkezi olmayan oyun ekosistemi Decentraland’in lokal token’ı MANA ve Brave tarayıcısının mahallî token’ı BAT, altcoin döneminin başkanlarını takip ediyor.

Yazım sırasında Ethereum (ETH) tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 2.664 dolara ulaşmış durumda. Son 24 saat içerisinde %7.2’lik bir artış gösterdi.

Maker DAO (MKR), yazım sırasında 4.552,76 dolar düzeyinden süreç görüyor ve 5 gün evvel gördüğü 4.921,80 dolarlık tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden %8’lik bir oranda bedel kaybetmiş gözüküyor. Lakin son 30 günde %110, son 1 yılda ise %1211 oranında yükseldi.

Enjin (ENJ), yazım sırasında 2.55 dolardan süreç görüyor ve son 24 saatte %3.7’lik bir artış yaşamış durumda. Öte yandan Decentraland (MANA), 1.30 dolardan süreç görüyor ve geçtiğimiz günde %10 oranında yükseldi.

Son olarak Basic Attention Token (BAT) 1.22 dolardan el değiştiriyor, son 24 saatte %8.6 kadar arttı.

Altcoin’ler, Bitcoin (BTC) hakimiyetini son 33 ayın en düşük düzeyine itti

Piyasalar son 10 gün içinde arka arda iki büyük çöküşün akabinde yeşerirken, tüm gözler altcoin’lerde kalıyor. Bitcoin’in piyasa kıymeti ile kripto para piyasasının geri kalanı ortasındaki oranı ölçen Bitcoin (BTC) dominasyonu / hakimiyeti, 2018’in üçüncü çeyreğinden bu yana en düşük düzeylerini hedefliyor.

TradingView bilgilerine nazaran Bitcoin Dominasyonu (BTC. D) hayati ehemmiyet taşıyan yüzde 50 düzeyine yaklaştı. Bu oran, neredeyse 3 yıldır bu derece kıymetli bir düşüş göstermemişti.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu