Gündem

Tartışmalar Yaşanıyor! İstanbul’da Toplu Ulaşımda Yoğunluk Başladı

Reklam

İstanbul’da toplu ulaşımda yaşanan yoğunluk pandemi devrinde büyük düşünceleri da beraberinde getiriyor. Bilhassa işe gidiş dönüş saatlerinde araç ve duraklarda toplumsal aralığın sıfıra indiği ulaşım çizgilerinde vakit zaman tartışmalarda yaşanıyor.,

Cevizlibağ’da sabah işe giden İstanbullular toplu ulaşımda yoğunluk yaşadı. Cevizlibağ’da metrobüs ve tramvay duraklarının kalabalık olduğu görüldü. Metrobüsten inenler tekrar merdivenlerde kalabalık oluştururken tramvay duraklarında ise bekleyenlerin birçoğunun toplumsal aralık kuralına uymadığı görüldü.

Üst geçitlerde yoğunluk oluştu

Toplu ulaşım araçlarından inenler üst geçitte de yoğunluk oluşturdu. Otobüslerin ve otobüs duraklarının ise sakin olduğu görüldü. Metrobüsten inen Raif Demir, “Küçükçekmece Cennet Mahallesi’nde Cevizlibağ’a geliyorum. Metrobüs ağır, biraz kalabalık bu günlerde” dedi. İsmet Karadeniz de, “Ben artık tramvaya bineceğim, tramvayda kalabalık, şu an boğuluyorum, nefes alamıyorsun. Bu türlü kısıtlama olmaz” diye konuştu. Onur Ali Usta ise, “Sıkıntı yaşayanlardan bir tanesi de benim, işe geç kaldım” diye konuştu.

Dolu otobüse alınmayınca sürücüyle tartıştılar

Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde işe gitmek için durakta bekleyenler, dolu olduğu gerekçesiyle İETT otobüsüne alınmadı. Duruma reaksiyon gösteren birtakım vatandaşlar sürücü ile tartıştı. O anlar cep telefonu kamerası ile kaydedildi. İmgelerde, sürücüye reaksiyon gösteren bir vatandaşın durakta bekleyen öbür yolculara ‘Neden konuşmuyorsunuz?’ dediği, bu sırada öteki bir vatandaşın da ‘o vakit sefer sayılarını çoğaltsınlar’ dediği duyuluyor.  Öte yandan 78C Yunus Emre Mahallesi-Fenertepe sınırı ve Topkapı – Mescid-i Selam Tramvay Çizgisi’nde yaşanan yoğunlukta amatör kameralara yansıdı.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu