Ekonomi

Usta Analist Bitcoin (BTC) Stratejisini Açıkladı: İşte İzlediği İndikatör

Reklam

Zincir üstü tahlil firması CryptoQuant’ın CEO’su ve ünlü analist Ki Young Ju, Bitcoin (BTC)’de büyük bahisler yapmaya başlamadan evvel izlediği kıymetli bir indikatörü açıkladı. Yakın tarihli bir tweet’te Ki Young Ju, önder kripto para ünitesinde büyük bir kaldıraçlı uzun konum açmadan evvel kripto para borsalarına giren ortalama Bitcoin ölçüsünün soğumasını beklediğini söyledi.:

Bu, BTC’nin taban düzeyinde 10 kat daha uzun durum açmayı sabırla beklediğim öbür bir indikatör.

CryptoQuant CEO’su bu Bitcoin indikatörünü izliyor

CryptoQuant’ın indikatörü, borsalara taşınan Bitcoin ölçüsünün 7 günlük ortalamasını izliyor ve onu BTC fiyatının üstüne koyar. Ki’ye nazaran borsalara yapılan girişler, BTC satışlarıyla uyumlu olarak artış eğiliminde. Ani yükseliş sakinledikten sonra aşağıya hakikat işaret etmeye başladığında BTC’de uzun durum açma fırsatı kendini göstermeye başlar.

BTC global taban düzeylerden nasıl alınır:

1.BTC %30’un üzerinde düşer

2.Tüm borsa girişleri ortalaması (MA7) 2.5 BTC’nin üzerine çıkar

3.İndikatör sakinleşir

4.TAMAMIYLA BTC’YE GİRİN

5.Bir milyarder olun ve cryptoquant.com’a bahşiş atın.

Ki ayrıyeten, çok kaldıraçlı süreçlerin birçoklarının piyasadan çekilmesini ve BTC’deki Kore priminin (Kimchi primi), BTC’nin mahallî bir taban oluşturduğuna dair tam olarak harekete geçmeden evvel düşmesini beklediğini söylüyor:

Kısa vadeli düşüş. Uzun vadeli yükseliş. İddiası kaldıraç oranı ve Kore primi sakinleşene kadar düşüş eğilimimi koruyacağım.

Öbür analistler üzere Ki, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Bitcoin düzentlesini büyük ölçüde BTC’yi boğa piyasasında keskin düşüşlere karşı savunmasız kılan çok kaldıraçlı uzun vadeli süreçlere bağlıyor:

Beni yanlış anlamayın; Bu geri çekilmeyi, çok kaldıraçlı uzun durumlar nedeniyle teknik bir düzeltme olarak görüyorum. Temel faktörler hala hayli güçlü. Önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasa soğuduktan sonra BTC tekrar yükselecek.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu